Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej szczegółów znajdziesz w naszej Polityce prywatności.

Misja sparka

MISJA - CO ROBIMY?

Wspieramy dzieci i młodzież w rozwoju aby mogli zrozumieć siebie i otaczający świat, być w nim sprawczym i współdziałać z innymi z zaangażowaniem i troską.

WIZJA - DO CZEGO DĄŻYMY?

Stworzyć środowisko, w którym każda osoba może rozwinąć swój osobisty potencjał i prowadzić spełnione życie wnosząc wartość w świat innych ludzi.

FUNDACJA OD STRONY FORMALNEJ - CELE ZE STATUTU

Wspieramy dzieci i młodzież w rozwoju aby mogli zrozumieć siebie i otaczający świat, być w nim sprawczym i współdziałać z innymi z zaangażowaniem i troską.

Realizujemy ten cel:

• zakładając i prowadząc szkoły,
  • inicjując i promując projekty, które wspierają ten cel,
  • prowadząc i wspierając badania,
  • tworząc nowe metody pracy z uczniami oraz wdrażając znane już metody, które się sprawdzają w innych krajach i w Polsce,
  • organizując i finansując kursy, szkolenia i warsztaty dla pracowników oświaty, uczniów i rodziców,
  • działając na rzecz zmian w prawie edukacyjnym tak, aby lepiej wspierało przekazania uczniom decyzyjności i odpowiedzialności, odpowiednio do wieku ucznia,
  • współpracując ze szkołami, mediami, władzami i innymi organizacjami, które mają podobne cele jak my.

WARTOŚCI, KTÓRYMI KIERUJE SIĘ ZESPÓŁ

AUTONOMIA

Decydujemy o sobie i podejmujemy samodzielne decyzje w ramach swojej roli i odpowiedzialności. Korzystamy z osobistego potencjału i oferujemy wybory innym szanując ich autonomię.

SENS

Robimy to co ma znaczenie/wartość dla nas i dla tworzenia środowiska rozwoju dzieci i młodzieży zgodnego z misją i wizją. Szukamy odpowiedzi na pytania "Jaką wartość wnosi to co robimy?" i "Jaki cel realizuje nasze działanie?".

MISTRZOSTWO

Rozwijamy się, uczymy i wkładamy wysiłek w naszą pracę aby coraz lepiej korzystać z potencjału osobistego i zespołowego. Dążymy do wysokiej jakości działań, które realizują naszą misję i wizję.

WSPÓŁPRACA

Razem możemy więcej. Tworzymy warunki do pracy w zespole, budowania przyjaznych relacji, wzajemnego zrozumienia i wspólnego wypracowywania rozwiązań.
Poznaj nas

Założyciele

Kurt Montgomery

Prezes zarządu fundacji
Amerykanin z pochodzenia, mieszkał w Rosji w latach 1989 -1991, skąd wyemigrował za chlebem do Polski w 1992. Od tamtego czasu założył sześć firm (z różnym skutkiem), dwie fundacje i jedno stowarzyszenie sportowe.

Odpowiada za sprawy formalne fundacji Spark Academy. Współpracuje z dyrekcją szkoły jako organ prowadzący i członek Rady Programowej.

Michał Jankowski

Członek rady fundacji
Przedsiębiorca z Poznania, od 10-ciu lat pracuje na rzecz zmian w systemie edukacji. Inicjator powstania szkół Spark Academy, przez pierwsze lata aktywnie uczestniczył w ich tworzeniu i rozwoju.

Dzisiaj współpracuje z fundacją w kwestiach strategicznych i pełni rolę nadzorczą i doradczą.